aDSC_6658 aDSC_6658
aDSC_1886 aDSC_1886

Mistrovství Evropy klubů 2012 aneb České squashové slavnosti

European Club Championship 2012

Sportovní centrum Hamr a Top Hotel Praha hostily v době od 6.9.2012 do 8.9.2012 Mistrovství Evropy ve squashi klubů (European Club Championship 2012).

Že jde o mimořádnou akci vysoké sportovní úrovně dokládá i nabitá soupiska účastníků turnaje, do Prahy zavítalo hned pět současných či bývalých světových jedniček (Australan David Palmer, Angličané Nick Matthew a James Willstrop, Francouz Gregory Gaultier a Holanďanka Vanessa Atkinson). V sestavách nechyběly ani obě české jedničky Lucie Fialová a Jan Koukal.

Organizace soutěže je obdobou fotbalového Champions League, na turnaj se kvalifikovaly vítězné týmy squashových soutěží v jednotlivých evropských zemích. Pořadatelská země využila možnosti přihlásit i druhý tým, dva týmy nasadilo i Německo (odkud pochází i evropský šampion Paderborner SC). Celkem do Prahy zavítalo 16 mužských a 9 ženských družstev.

Českou republiku zastupovaly týmy Squashclub Strahov (vítěz české extraligy) a Buldoci Praha v mužské kategorii a Squashclub Strahov v ženách. Všechny tři české týmy osadily druhé místo v základní skupině a postoupily tak do vyřazovacích bojů o první až osmé místo. Ve vyřazovací části se dařilo pouze klubu Buldoků, který dokázal ve čtvrfinále přejít přes loňského vítěze Paderborner SC a v semifinále i skotský klub Aberdeen SRC. Vítězné tažení Buldoků nakonec zastavili až ve finále černobílí červi (Black & White RC Worms) z německého města Worms :-).

Semifinálové a finálové boje nabídly divákům squashovou podívanou nejvyšší světové úrovně. V semifinále v pěti setech porazil Angličan James Willstrop (aktuální světová jednička) krajana Nick Matthewa (světová dvojka). Francouz Gregory Gaultier (světová trojka) hladce přešel přes Daryla Selbyho (jedenáctý na světě). Podobný squash se v ČR ještě nehrál. Rozlosování fanouškům squashe přinášelo nečekané, ale příjemné problémy. Bylo složité se rozhodnout, který zápas shlédnout. Ve stejné chvíli stáli na třech sousedících hamerských kurtech čtyři hráči, kteří měli v držení post světové jedničky! A na čtvrtém kurtu hrála ve stejný okamžik česká jednička Jan Koukal.

Replica Handbags www.pradareplicabags.com

Finále se hrálo na skleněném kurtu v Top hotelu Praha, hlavní tribuna byla zaplněná do posledního místa. Do prvního zápasu finále vstoupil lépe Buldok Jan Koukal, když pro sebe získal první set, i ve druhém setu živil český hráč naději na vítězství, Australan David Palmer (bývalá světová jednička) však dokázal získat koncovku pro sebe. Palmer zvítězil 3:1. Druhý zápas finále se odehrál mezi Gregory Gaultierem a Nickem Matthewem. Dechberoucí duel měl v režii Gregory Gaultier a srovnal skore 1:1 na zápasy a 4:4 na sety. Diváci vyprovodili oba borce dlouhotrvajícím potleskem vestoje. Ve třetím utkání finále nenechal nikoho na pochybách Marcus Berett a po jeho vítězství 3:0 nad Petrem Martinem bylo jasné, že družstvu Black White Worms stačí jediný set k zisku mistrovského titulu. Tehoto úkolu se ujal německý hráč Andy Haschker opravdu precizně, když získal hned první set závěrečného střetnutí večera proti Angličanovi Timu Vailovi. Celkově tedy zvítěli Black White Worms 3:1.

Tento výsledek mimo jiné znamená, že se Jan Koukal podruhé ve své kariéře stal vícemistrem Evropy, tentokrát v klubové soutěži.

Z českých hráčů do hry zasáhli ještě Ondřej Uherka v ukrajinském týmu Petroholding a Lucie Fialová v dresu polského Malaka Squash Team.

Muži:

  1. Black & White RC Worms - Německo
  2. Buldoci Praha – Česká republika
  3. Mulhouse SC [1] – Francie
  1. Squashclub Strahov – Česká republika

Ženy:

  1. Pontefract SC - Anglie
  2. Mulhouse SC – Francie
  3. Fitzwilliam LTC, Dublin – Irsko

    6. Squashclub Strahov – Česká republikaZobrazit komentáře »
« Skrýt komentáře

Komentáře k článku

Přidat komentář
Jméno:
Opiště prosím kód captcha
pozn.: šedá - neregistrovaný uživatel, zelená - registrovaný uživatel, červená - administrátor


Další články v této sekci

Dále čtěte na SquashPage.net